Historie hodinek Ingersoll

1892
Založení

V posledních letech devatenáctého století založili bratři Robert a Charles Ingersollové jednu z prvních amerických továren na hodinky. Bratři Ingersollové vyvinuli nové technologie výroby kapesních a náramkových hodinek. V roce 1892 zavedli s pomocí Henryho Forda automatizovanou linkovou výrobu hodinek.

1896
Kapesní hodinky Ingersoll „Yankee Dollar“

Úspěch kapesních hodinek za dolar „Dollar Watch“, zvaných též „Yankee“, byl úžasný. Bratři Ingersollové zvýšily výrobu a otevřeli nové výrobní prostory aby uspokojili poptávku. Produkce mimochodem expandovala i díky několika pionýrským technickým řešením a i díky nim mohla začít sériová výroba nejmenších kapesních hodinek jaké kdy byly.

1910
Theodore Roosevelt

Když byl Theodore Roosevelt, 26-tý prezident Spojených států amerických, v roce 1910 na lovu divoké zvěře v Africe, byl místními označován jako „muž ze země, kde se vyrábí hodinky Ingersoll“. Toto označení pak sám rád dával k dobru. Prezident Roosevelt byl jedním z mnoha historicky důležitých osob své doby, kteří nosili hodinky Ingersoll, mezi jinými to byl například i spisovatel Mark Twain nebo slavný vynálezce Thomas A. Edison.

1920
Od kapesních hodinek k náramkovým a modelu Radiolite

V roce 1920 udělala značka Ingersoll opravdový průlom v odvětví náramkových hodinek s inovativním modelem hodinek s luminiscencí zvané jako „night light“. Model Radiolite, který se začal vyrábět o několik let dříve, posunul společnost do čela výrobců v hodinářském průmyslu. Tento model používaly mimo jiné během první světové války i osádky britských tanků.

1928
Let Sira Alana Cobhama

Pilot průkopník Sir Alan Cobham používal v roce 1928 při svém přeletu Afriky k určení přesného času hodinky Ingersoll. „Protože jsem se nemohl spolehnout na žádné hodinky na palubě, použil jsem pro měření času hodinky Ingersoll. Představovaly neustále můj důvěryhodný měřič času, sedm měsíců, za proměnných klimatických podmínek na trase dlouhé 23 000 mil." Tento let i muž který ho provedl, i se svými hodinkami, jsou nyní oslavováni jako průkopníci moderní doby.

1935
Hodinky s Mickey Mousem : ranné obdobé 1933 – 1935

Nápad na hodinky s podobou Mickey Mouse se zrodila v roce 1932. 22. května 1933 byl schválen americký patent a první hodinky se dostaly do výroby. Úspěch byl obrovský a k červnu 1935 již bylo prodáno více než 2,5 milionu náramkových hodinek Ingersoll s Mickey Mousem.

1947
Gándhího hodinky Ingersoll

Jak uvádí sám Mahátma Gándhí, tak on sám byl velmi závislý na přesném dodržování denního řádu, tuto disciplínu si diktoval sám a puritánsky ji dodržoval. Byl přesvědčen, že jen díky ní je schopen maximálního nasazení a práce. Gándhí žil velmi asketicky, jeho osobní majetek nebyl velký, ale jedna z nejdůležitějších věcí které vlastnil pro něj byly zlacené kapesní hodinky Ingersoll, které získal při svých studiích v Londýně. Tyto hodinky vlastnil a používal až do konce svého života a vždy mu poskytovaly to, co pro svůj život nutně potřeboval, tedy přesný čas.

1950
Hollywood

Nebyly to jen hodinky Ingersoll, které milovaly Hollywood (vyráběly se celé řady hodinek s podobiznami velkých hollywoodských hvězd, včetně Marilyn Monroe), ale byl to i Hollywood, který miloval hodinky Ingersoll. Hodinky Ingersoll nosila celá řada slavných hvězd jak hereckých, tak sportovních, mimochodem to byl i James Dean, který zemřel při havárii ve svém závodním Porsche s hodinkami Ingersoll na ruce.

1971
Hodinky s Mickey Mousem : 1957 – 1971

Úspěch hodinek s Mickey Mousem byl bezprecedentní. V roce 1957 již bylo prodáno více jak 25 milionů kusů a hodinky byly uváděny na trh samotným Waltem Disneyem.

1989
Zeon watches

Značku Ingersoll získal v roce 1983 Steven Strauss a následně byla odkoupena společností Zeon Ltd. Firma Zeon Ltd. je největší importér hodinek do Británie a její značka je známa svojí participací na kvalitě. Tisíce kusů hodinek Ingersoll byly prodávány po celé Británii a celá nová generace mohla říkat : „Moje první hodinky byly Ingersoll“.

2000
Rok 2000 a nová řada Bizon (od 2007)

Od roku 2000 začínají přicházet na trh nové modely značky Ingersoll, u kterých je cítit silná návaznost na bohatou historii značky. Značka pokračuje ve vývoji ve stejném stylu s důrazem na kvalitu a cenovou dostupnost u všech svých modelů, včetně od roku 2007 vyráběné populární řady Bison.

2011
Současnost

Od založení značky farmářskými bratry z Michiganu prošla značka Ingersoll dlouhou cestou. Přesto neztratila značka nic ze své hodnoty. Hodinky Ingersoll jsou dnes moderní klasikou odkazující na svůj původ. Nejvyšší kvalita za přijatelnou cenu s designem, který souznívá s vkusem současných zákazníků.